Szach mat

Gdy dochodzisz to momentu, w którym nie można iść prosto, skręć w prawo lub w lewo, ale nie zatrzymuj się!!!

1. „Nie wiem czy dam radę…” Dasz. Jeśli jesteś na tej ziemi to prawdopodobnie niczym nie różnisz się od tych, którzy dali radę. Zapewne wymagało to wysiłku z ich strony i nieustannego podejmowania działań jednak doszli tam gdzie chcieli. Ty tez możesz.

2. „Zbyt wiele szczęścia w życiu to ja nie mam”. Ja też nie. Ja na to szczęście pracuję. Kiedyś to nie termin, ileś to nie liczba, więc trzeba wziąć sprawy w swoje ręce, wyznaczać zadania i kroczek po kroczku w szybkim tempie pokonywać drogę.

3. „Próbowałem, ale nie wyszło.” Super! Uznając, ze próby masz już za sobą, teraz przyszedł czas na zrobienie. Twoja przyszłość zaczyna się dziś, więc nie myśl co było kiedyś, tylko skup się na tym momencie, który masz do dyspozycji

4. „ To jest takie trudne…”. Jutro łatwiejsze nie będzie, więc jeśli naprawdę Ci zależy zdobądź konieczne umiejętności i idź jak po swoje.

5. „Ale Ty nie rozumiesz mojej sytuacji”. Zapewniam Cię, że większość ludzi ma trudną historię za sobą. Ucieczka śmierci sprzed nosa, bolesne rozstanie, utrata bliskich czy bankructwo to elementy życia. Jedni o tym mówią, inni nie, ale to nie powód, by do końca życia tkwić w tym samym miejscu ze względu na wydarzenia z przeszłości. Jeśli nic nie zrobisz, nic się nie zmieni. Sytuacja zapewne też nie.

6. „A jak się nie uda?” Uda to są dwa: jedno prawe, drugie lewe.
Zdrową pewność siebie buduje się nieustannie każdego dnia.

7. „Nikt mnie nie wspiera!” Masz siebie? Masz wsparcie. Tylko to jest warunkiem koniecznym, reszta „wsparć” jest tylko miłym dodatkiem. Nie rozczulaj się nad sobą tylko ruszaj!

Szach i mat! Twoje życie -Twoja gra!

Najlepszy czas jest teraz!
16 października 2016 Warszawa